Органічне сільське господарство

Оригінальне рішення для органічного сільського господарства

Вступ

Починаючи з 1965 року, працівники компанії Нетафім у всьому світі набули безцінного польового досвіду. Близько співпрацюючи з поколіннями фермерів, ці експерти генерують ефективні, інноваційні й життєздатні зрошувальні рішення для конкретних місцевих сільськогосподарських культур, ґрунтів і води. У 2003 році Нетафім приєдналася до IFOAM, Міжнародної Федерації рухів за органічне сільське господарство, для того, щоб слідувати її принципам (перейдіть до X) і краще обслуговувати фермерів, відданих органічному сільському господарству.

 

 

http://www.ifoam.org/organic_facts/principles/pdfs/IFOAM_FS_Principles_forWebsite.pdf

Що таке органічне сільське господарство?

Органічне сільське господарство, за визначенням IFOAM, являє собою систему виробництва, яка дозволяє зберігати здоров’я ґрунтів, екосистем і людей. Вона покладається скоріше на екологічні процеси, біологічне розмаїття і цикли, адаптовані до місцевих умов, аніж на використання ресурсів зі шкідливими результатами. Органічне сільське господарство поєднує традиції, новаторство,і науку на користь спільного для всіх середовища і для забезпечення справедливих відносин та гарної якості життя, для всіх, хто є його частиною.

Схожі терміни:Aльтернативне сільське господарство, біо-органічне сільське господарство, зберігаюче сільське господарство

Нетафім і органічне сільське господарство

Нетафім розробила системи зрошування для органічного виробництва у відповідь на глобальну тенденцію серед споживачів віддавати перевагу здоровій їжі. Очевидно, що це гарантується дотриманням принципів органічного сільського господарства, зі збереженням при цьому оптимального балансу між ґрунтом, рослиною і водою, й збереженням екосистеми.

В основі рішень, запропонованих компанією Нетафім, лежить концепція Нутригації (Nutrigation), торгової марки компанії, яка являє собою підкорм рослин поживними речовинами у жидкій формі за допомогою зрошувальної системи.

Суть органічної Нутригації полягає в тому, що жидкі удобрювачі використовуються в межах системи крапельного зрошування на користь органічних урожаїв.

Переваги, пов’язані з використанням крапельного зрошування й органічних удобрювачів

  • Гарантується ретельне зрошування і Нутригація

  • Менша кількість бур’яну

  • Активується компост, як основне джерело поживних речовин

  • Заощаджується вода, зменшуються втрати води

  • У ґрунті зберігається правильний баланс води і кисня

  • Попереджуються захворювання; крапельне зрошування зберігає сухими листя й плоди Економляться витрати на робочу силу і мінімізується кількість необхідних працівників

Оригінальні рішення Нетафім, пов’язані з використанням органічних добрив

Це рішення передбачає поєднання технології та "ноу-хау", які компанія Нетафім мала у своєму розпорядженні з 2003 року. Це рішення було створене, щоб відповісти на численні питання, які в польових умовах піднімали вирощувачі органічних урожаїв, наприклад:

"Чи можу я застосовувати рідкі добрива через систему крапельного зрошування?”

“Якими мають бути органічні рідкі добрива, щоб їх можна було застосовувати через систему крапельного зрошування?”

“Чи можу я застосовувати рідкий коров’ячий гній через систему крапельного зрошування?”

“Чи можна краще підготувати компост, вокористовучи іригаційну систему з малим вмістом?”

“Як я можу роками зберігати неушкодженими свої системи крапельного зрошування, використовуючи органічні добрива?”

“Чи має компанія ”Нетафім” досвід технічного обслуговування обладнання для крапельного зрошування, яке використовується в органічному сільському господарстві?"

Критерії рішення

Успішне рішення для біоорганічного сільського господарства означає забезпечення оптимального живлення рослин, у той же час забезпечуючи відновлення ґрунту і його мікроорганізмів до їх природного стану. При забороні використовувати синтетичні добрива, пестициди й гербіциди, компост та інші органічні й натуральні джерела живлення відіграють провідну роль. Тим не менше, використання натуральних джерел азоту для удобрювання в іригаційній системі потребує особливої уваги, зокрема надійного фільтрування і технічного обслуговування, а також періодичного промивання системи крапельного зрошування для уникнення потенційного забивання. Рішення, яке компанія ”Нетафім” підготувала для вирощувачів мало поєднати в собі розвинену технологію і цінні "ноу-хау".

Технологія

У 2002 році ”Нетафім” розробила безнапірну іригаційну систему, яка функціонує з біонутригаційним напірним пристроєм, що підтримує систему в чистоті протягом усього сезону. Ця система має назву "Нетаджет" Netajet. (перехід до продукту)

Ноу-хау

Боротьба з забиванням

Однією з провідних проблем, які впливають на ефективність зрошування в органічному сільському господарстві, є утворення бактеріального мулу і каламутного осаду, які можуть зменшити швидкість потоку і забити крапельну систему. Ця проблема була вирішена забезпеченням відповідної дезінсекції, щоб уможливити вільний потік через труби води, збагаченої поживними речовинами. Як зауважив Оскар Лутенберг, Провідний експерт у галузі органічного сільського господарства в компанії ”Нетафім” (перехід до кінця цієї частини),

“Для розчинення шару осаду всередині труби ми використовуємо тільки матеріали, схвалені IFOAM і Службою захисту і контролю за рослинами, такі, як гіпохлорит натрію, перекис кисню і деякі органічні кислоти.”

Використання компосту

Компостування є життєво важливим для органічного виробництва. Воно ефективно обробляє і стабілізує свіжий органічний матеріал, знищує насіння бур’яну і патогенні мікроби, зменшує обсяг органічних відходів і попереджує забруднення оточуючого середовища. Додання в ґрунт компосту покращує його фізичні характеристики, насичує киснем важкі і глинисті ґрунти, поліпшує здатність легких і піщаних ґрунтів утримувати воду, стимулює розвиток біомаси, зменшує свівідношення вуглецю/азоту і забезпечує ґрунт гуміновими елементами.

При підготовці компосту іригаційна технологія з невеликим обсягом, мікроспринклери або лінії крапельного зрошування є надзвичайно ефективними для попередження вилуговування поживних речовин, яке може призвести до забруднення навколишьного середовища.

Досвід

Починаючи з 2000 року, ”Нетафім” пристосував свої технології і "ноу-хау" до потреб органічного виробництва. Почавши з Греції, дослідницькі групи компанії працювали з фермерами, які вирощують цитрусові, оливи і кукурудзу, останню для годування курей і виробництва органічного м’яса. Пізніше ця співпраця поширилася на багато країн у всьому світі, особливо у Північній і Південній Америці, а також у Європі.

Органічний пакет компанії Нетафім

На додаток до рекомендацій щодо обладнання для зрошування, пакет Нетафім включає технічний інструктаж, забезпечення вирощувачів методами оптимального обслуговування зрошувального обладнання, а саме:

1. Планування гідравліки і забезпечення рішень для того, щоб відповідати вимогам конкретної ферми. Програма враховує умови оточуючого середовища, топографію, варіювання типів ґрунтів і характеру водних ресурсів й можливостей доступу до них. Гнучкі системи спроектовані для того, щоб забезпечувати максимальну врожайність з мінімальними витратами.

2. Розгортання точної системи зрошування для контролю за бур’янами і проведення води з різними якостями.

3. Усебічна підтримка для управління зрошуванням і живленням всіх типів урожаїв у відкритому полі і теплиці, при введенні компосту, обслуговуванні обладнання і знезаражуванні.

4. Застосування системи зрошування, яка сама адаптується до типу врожаю. Це або поверхневі, або підповерхневі системи крапельного зрошування (SDI).

5. Поради щодо точного розподілу компосту й установлення ліній крапельного зрошування над компостом для забезпечення врожаю всіма необхідними поживними речовинами через систему крапельного зрошування.

6. Для фруктових насаджень “канали живлення” спроектовані таким чином, щоб забезпечити дерева постачанням компосту протягом трьох років. Ця технологія використовує відкриті канави з надповерхневими крапельницями і, за необхідності, мікроспрінклери. Компанія Нетафім уперше в історії використала цю технологію саме для вирощування органічних врожаїв.

7. Для вирощування у відкритому полі застосовується система з ефективним використанням води, яка точно розміщує крапельниці поруч з місцем призначення для того, щоб контролювати появу бур’янів і не дозволяти листю зволожуватися.

Що є вагомим для вас?

Ви можете розраховувати на найбільш стабільні можливі результати, де б у світі ви не знаходилися, адже ви обов’язково матимете вигоду від об’єднання наших можливостей. Вони включають практичний польовий досвід вирощування органічних урожаїв від підтримуючих фермерів, а також глибокий науковий рівень, набутий завдяки співпраці з науково-дослідними інституціями, а також нашому широкому представництву в усьому світі.

Лідер у галузі знань про органічне сільське господарство

Окрім місцевих спеціалістів у багатьох представництвах по всьому світі, компанія Нетафім працює з провідним експертом, відданим цій постійно еволюціонуючій галузі.

Оскар Лутенберг, бакалавр сільськогосподарських наук (B.Sc. Agr.), працює начальником групи по органічним урожаям у відділі сільськогосподарського маркетингу компанії Нетафім. Праця Оскара посприяла тому, що Нетафім вступила до Міжнародної федерації рухів за органічне сільське господарство (IFOAM) і представляє Нетафім як члена Ізраїльської асоціації біоорганічного сільського господарства (IBOAA).

Дослідження і Академія - Оскар Лутенберг задіяний у польових експериментах і лабораторному дослідженні щодо фертигації, включаючи агротехнологічний інструктаж і тестування труб для крапельного зрошування. Оскар має ступінь бакалавра наук у галузі дослідження якості ґрунту, води і оточуючого середовища, отриманий ним на факультеті сільського господарства Єврейського університету в м. Ієрусалим, Ізраїль (закінчив у 1997 році).

Схожі посилання

Світ органічного сільського господарства – статистичні дані й нові тенденції 2007 року.

Автори – IFOAM і FiBL

http://orgprints.org/10506/01/willer-yussefi-2007-p1-44.pdf

Міжнародна федерація рухів за органічне сільське господарство (IFOAM)

IFOAM – це організація світового масштабу, що включає рухи за органічне сільське господарство, які об’єднують організації-члени з більш ніж ста країн

http://www.ifoam.org

Інститут дослідження органічного сільського господарства (FiBL)

Німецький, швейцарський і австрійський міжнародний центр досліджень у галузі органічного сільського господарства

http://www.fibl.org/english/index.php

Міжнародне товариство досліджень у галузі органічного сільського господарства (ISOFAR)

Стимулює і підтримує дослідження в усіх сферах органічного сільського господарства шляхом сприяння всесвітній співпраці у галузі досліджень і освіти

http://www.isofar.org

Департамент сільського господарства Сполучених Штатів Америки (USDA)

Національна програма органіки (NOP)

http://www.ams.usda.gov/AMSv1.0/ams.fetchTemplateData.do?template=TemplateA&navID=NationalOrganicProgram&leftNav=NationalOrganicProgram&page=NOPNationalOrganicProgramHome&acct=nop

 

Дослідницький проект по вирощуванню бавовни із застосуванням органіки – Мадх’я Прадеш,І

Резюме звіту про розвиток проекту, який міститься в проміжному інформаційному бюлетені за 2004 р.

Люб’язно надане Університетом Нетафім

Учасники дослідження:

FiBL - Інститут органічного сільського господарства, Швейцарія

IWMI - Міжнародний інститут використання водних ресурсів, Ананд, Гуджарат, Індія

ТОВ "Маікаал БioРe Лтд." (Індія) – Бхікангон, Мадх’я Прадеш, Індія

Проект покликаний дати відповідь на три запитання:

1. Від використання якої системи сільського господарювання фермер виграє більше?

2. Як і чому фермери пристосовуються до використання інновацій?

3. Як можна оптимізувати технологію, маркетинг і розширення?

Більше того, дослідження є спробою зрозуміти, що сприяє і що стримує застосування систем крапельного зрошування фермерами, що вирощують бавовну.

Економічні показники застосування органіки порівнюється з відповідними показниками для традиційних методів вирощування бавовни в Мадх’я Прадеш, Центральна Індія.

У десятьох селах було обрано по шістдесят фермерів, які вирощують бавовну з використанням органіки й традиційних методів. Фермерів попросили вести записи стосовно грошових вкладень і результатів вирощування бавовни за допомогою форм місцевою мовою. Усі поля бавовни фермерів, які взяли участь у експерименті, були ретельно вимірені групою з польових досліджень.

Продуктивність використання води, вимоги щодо споживання електоенергії й вирощування врожаю за допомогою чотирьох іригаційних систем: порівнюються застосовувані фермерами методи крапельниці, легкої крапельниці, Пепсі (Pepcee) (місцева низькобюджетна система) і створення повздовжних канавок. Для оцінки результатів використовується імітаційна модель.

Фермери регіону Німар, який розташований на південному сході Мадх’я Прадеш, сповнені ентузіазму щодо використання систем крапельного зрошування і їх упровадження швидко набирає обертів. Ураховуючи існуючі схеми використання землі в цьому регіоні, потенціал для майбутнього застосування крапельного зрошування є досить високим. Очікується, що успіх системи в регіоні Німар має сприяти її впровадженню також і в інших місцях.

Близько 80 км на південь від Німара, у районі Джалгаон Магараштри, також спостерігалося незвичайне пожвавлення щодо запровадження технології крапельного зрошування. У межах проекту фермери отримують розшрений інструктаж щодо найкращого шляху максимізації переваг крапельного зрошування.

Ключові слова: Бавовна, крапельне зрошування, економічні показники, органічне сільське господарство, потреби електроенергії, продуктивність використання водних ресурсів

Географічні назви: Індія, Мадх’я Прадеш

Більше про проект: Проект підтримується Швнйцарською кооперацією розвитку (Swiss Development Cooperation, SDC) і Всесвітнім фондом підтримки природи (World Wide Fund for Nature, WWF).

http://www.fibl.org/english/cooperation/projects/documents/newsletter-cotton-research.pdf

 

 

Брошура компанії Нетафім про органічне сільське господарство

Site by NGSoft.
Remember my preferences